proTest

Test kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy: Cudów nie ma

  A A A

fot. proTest

13 KREMÓW W TEŚCIE: Czy przeciwzmarszczkowy krem pod oczy zlikwiduje zmarszczki? Aby to sprawdzić, poddaliśmy 13 takich kremów szczegółowym badaniom. Okazało się, że po użyciu zwykłego, niedrogiego kremu nawilżającego zmarszczki były mniej widoczne niż po aplikacji produktu przeciwzmarszczkowego znanej, luksusowej marki za blisko 200 zł. Niestety wszystkim kremom z testu daleko było do wyeliminowania zmarszczek.

„Redukcja zmarszczek: 82%”, „24 godziny, by odmłodzić spojrzenie” – takie zapewnienia producentów słyszymy w reklamach i czytamy na opakowaniach kremów. Wynik testu postawił ich prawdziwość pod znakiem zapytania.

Bez złudzeń

Kurze łapki, zmarszczki mimiczne – tych oznak upływającego czasu większość kobiet nie lubi. Polki, i to coraz młodsze, chętnie stosują więc kremy przeciwzmarszczkowe w nadziei na uzyskanie młodo wyglądającej skóry. Rocznie na kremy pod oczy wydają około 70 mln złotych. Nic dziwnego, w końcu producenci kosmetyków zapewniają nas w reklamach o cudownych efektach, jakie ma dać wklepywanie ich specyfików w skórę wokół oczu. Czy daje w rzeczywistości? Wyniki naszego testu nie pozostawiają złudzeń: Efekt zmniejszenia zmarszczek jest co prawda mierzalny, ale rzadko wyraźnie widoczny gołym okiem. Kremy działają tylko na wierzchnią warstwę skóry. Do głębszych nie docierają.

Z testu płynie jednak i pozytywny wniosek: Otóż dobrą pielęgnację skóry wokół oczu możemy zapewnić sobie bez wydawania setek złotych na drogie kremy. Pamiętajmy jednak, że na cuda nie ma co liczyć – żaden krem przeciwzmarszczkowy nie zlikwiduje zmarszczek, niezależnie od tego, ile kosztuje. Test pokazał jednak, że kilka z nich można wypróbować jako kremy do codziennej pielęgnacji okolic oczu, nie spodziewając się oczywiście znacznego wygładzenia skóry.

Zmarszczki pod lupą

W ramach naszego testu specjalistyczne laboratorium przebadało 13 przeciwzmarszczkowych kremów pod oczy. Wśród testowanych kosmetyków znalazły się zarówno tak drogie produkty, jak Clinique za 189 zł czy Lancôme za 177 zł, jak i znacznie tańsze kremy: Avon za 36 zł czy Nivea Visage za 37 zł. Producenci wszystkich przetestowanych kremów obiecują redukcję zmarszczek. Część kosmetyków ma również zmniejszać ciemne sińce pod oczami oraz obrzęki.

Do testu przystąpiło 110 ochotników, w większości kobiet w wieku powyżej 45 lat. W trakcie trwania badań dwoje z nich musiało przerwać test ze względu na skutki uboczne, jakie na ich twarzach wywołały badane kremy.

Jak dokładnie wyglądały badania? Na początku w laboratorium wykonano zdjęcia okolic oczu każdego z ochotników. Ich kolejnym zadaniem było codzienne (rano i wieczorem) wklepywanie kremu wokół oczu przez sześć tygodni. Każdy z kremów był testowany przez 11 osób, a każda z nich stosowała po dwa z badanych kosmetyków, oczywiście nie znając ich nazw. Ochotnicy nie wiedzieli jeszcze jednej rzeczy – że wśród kremów, które otrzymali, znajdują się również dwa zwykłe kremy nawilżające, których producenci nie obiecują redukcji zmarszczek.

Zdjęcia skóry okolic oczu wykonano później jeszcze dwa razy: najpierw po godzinie od pierwszej aplikacji kremu, a następnie na końcu sześciotygodniowego okresu testowania kosmetyków. Pięciu ekspertów porównało te zdjęcia z fotografiami zrobionymi przed rozpoczęciem testu. Na ich podstawie ocenili głębokość i długość zmarszczek, nie wiedząc, które zdjęcia były robione na początku, a które potem.

Ochotnicy mieli natomiast za zadanie wypełnić szczegółową ankietę, w której ocenili właściwości kremu. Oszacowali między innymi, czy krem zredukował ciemne sińce wokół oczu oraz obrzęki. Odpowiedzieli także na pytanie, czy kupiliby krem, który testowali, gdyby cena nie odgrywała roli.

Więcej na www.pro-test.pl


1 2 z 2 następnanastępna
oceń
6
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~jasmine [2010-01-14 20:26]

cudow nie ma, ale jednak cos tam daja, ja kupilam dwa miesiace temu siwetny krem, z gazety go wzielam, tzn w noe-step kupilam, i powiem, ze lepszego jeszcze nie spotkalam :)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Lipiec 2015
pn wt śr cz pt sb nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2