Walka Grzegorza Sowy z ZUS-em: Apel o podpisy pod projektem ustawy i organizowanie pikiet

  A A A

fot. Naszemiasto.pl Grzegorz Sowa od kilku miesicy buntuje si przeciwko niektrym zapisom polskiego prawa

Grzegorz Sowa, piotrkowski przedsiębiorca, który sprzeciwił się Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, postanowił pójść o krok dalej. Dążąc do zlikwidowania przymusu ubezpieczania się w ZUS-ie apeluje o podpisywanie się pod propozycją obywatelskiego projektu ustawy oraz urządzanie pikiet przed siedzibami ZUS-u.

Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa odmówił płacenia do ZUS wszelkich składek i zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. ZUS już upomniał się o zaległe należności.

Apel o poparcie ustawy

Kolejnym krokiem piotrkowskiego przedsiębiorcy w walce z ZUS-em jest apel o poparcie obywatelskiego projektu ustawy oraz organizowanie pikiet przed siedzibami ZUS-u. Jak pisze Grzegorz Sowa "Jeśli uważasz, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, a władza rządzi mądrze i sprawiedliwie, obywatele są szczęśliwi i nic im do życia nie brakuje. Jeśli uważasz, że w Polsce dzieje się dobrze, to nie jest artykuł dla Ciebie. Natomiast jeśli na poniższe pytania:
- Czy masz dość państwa, w którym jesteś zmuszany do ubezpieczania samego siebie w instytucji państwowej na wypadek emerytury, wypadku lub choroby?
- Czy masz dość państwa, w którym władza decyduje za ciebie w jakim wieku masz iść na emeryturę?
- Czy masz dość państwa, w którym wielkość twojej emerytury ustala władza państwowa?
- Czy masz dość państwa, w którym władza łamie wymuszoną na Tobie umowę i nie leczy Cię pod koniec roku kalendarzowego?
- Czy masz dość państwa, w którym to nie Ty decydujesz o swoim losie i nie czerpiesz korzyści ze swojej pracy, bo władza państwowa efekty Twojej pracy rozdysponowuje zgodnie ze swoim widzimisię?

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to musisz zakasać rękawy i wziąć się do roboty, gdyż nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. Sami jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, że zniknie przymus ubezpieczania się w ZUS-ie. Obecna klasa polityczna, która rządzi nami już ponad 20 lat, nie jest zainteresowana zmianami, ba ludzie ci zapomnieli, dla kogo pracują. Ich głównym celem nie jest dobro obywateli, lecz dobro własne. Dlatego należy ich zmusić do pracy dla nas. Proponuję obywatelski projekt ustawy likwidującej przymus ubezpieczania się w ZUS. Wprowadźmy go do Sejmu i przekonajmy się, który z posłów służy narodowi".


Apel o organizowanie pikiet

Zdaniem Sowy, sam projekt ustawy to nie wszystko. - "Uważam oczywiście, że to nie wystarczy, dlatego proponuję rozpoczęcie pikietowania marmurowych pałaców ZUS-u w miejscach, gdzie mieszkacie. W czasie pikiet, które powinny być bardziej pokojową formą zabawy niż zadymy (za wzór niech posłuży pomarańczowa alternatywa), proszę o zbieranie podpisów pod projektem ustawy oraz wyjaśnianie potrzeby zmian w naszym państwie. W przypadku chętnych do organizowania pikiet proszę o kontakt mail-owy : normalnykraj@op.pl, skype: normalnykraj lub tel. 603 78 32 45. Pierwszą pikietę organizujemy, jak myślicie gdzie, oczywiście w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 30 marca 2012 r. w godzinach 11 - 13 przed wystawnym zamkiem, będącym siedzibą ZUS-u." - dodaje przedsiębiorca.

Grzegorz Sowa walczy nie tylko z ZUS-em, ale i ustawą o ochronie praw lokatorów, która jego zdaniem uderza w prawa właścicieli budynków. Dlatego sam w listopadzie ubiegłego roku, w świetle kamer, nielegalnie eksmitował niechcianego lokatora. Sprawą zajmuje się policja, Sowie za naruszenie miru domowego grozi do roku więzienia.

Zanim wyrzucił lokatora, przedsiębiorca "wypowiedział" posłuszeństwo ustawie, o czym poinformował m.in. premiera. Zmiany przepisów ustawy domaga się m.in. od piotrkowskich parlamentarzystów.

Czytaj również: Przedsiębiorca z Piotrkowa buntuje się przeciw prawu, nie będzie płacić składek ZUS
Łódzka Przedszkoliada 2012 [ZDJĘCIA]

MR/Karolina Wojna

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl


oceń
0
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +1 [1]
~szpakk [2014-03-17 20:37]

Oj, brakuje nam w tym kraju takich Grzegorzw S. Gdyby wszyscy chcieli rozumie na czym polega gospodarka rynkowa i jak trudno zarabia si kad zotwk, z pewnoci wstydem byoby posiadanie zatrudnienia w krwioerczej machinie biurokratycznych korytarzy ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~szpakk [2014-03-17 20:37]

Oj, brakuje nam w tym kraju takich Grzegorzw S. Gdyby wszyscy chcieli rozumie na czym polega gospodarka rynkowa i jak trudno zarabia si kad zotwk, z pewnoci wstydem byoby posiadanie zatrudnienia w krwioerczej machinie biurokratycznych korytarzy ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sanko [2013-11-26 15:54]

Popieram pana Sowe

odpowiedz

Ocena: -63 [79]
~Janina46 [2012-03-25 23:42]

Nieroby jedne! My slicie, e pacicie majtek na ZUS, To co wy pacicie, to ledwo nam na pensj wystarcza a pracujemy tu w ZUSie uczciwie.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~torunianin [2013-05-13 22:09]

Panie Grzegorzu peen szacunek!!!!!!!! Krew mnie zalewa jak moja crka (6 lat) ma czeka 4 miesice na wizyt u neurologa, a ja jak ostatni kretyn spinam si eby do 15- tego zapaci w firmie zusy za wszystkich(~7.000 Z). PYTAM SI PO CO PACI, ZA CO ???!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Dziaalno jednoosobowa [2013-05-09 11:17]

W peni popieram. Tu nie jest winien jednak sam ZUS lecz system w jakim przyszo nam y. To nie ZUS decydowa o oddaniu czci skadek do OFE lecz rzdy RP nie biorc za to adnej odpowiedzialnoci. Ponadto kady wie, e odbyo si to na zasadzie przymusu dla osb modszych. Skadki emerytalne powinny by: 1/ dziedziczne, tak aby w przypadku nie wykorzystania przechodziy na kolejne pokolenie rodziny np. dzieci 2/ moliwe do przenoszenia pomidzy firmami ubezpieczeniowymi lub ich cakowitej wypaty jako wasnego kapitau 3/ gwarantowane przez pastwo w przypadku takich instytucji jak ZUS Poniewa nie wszystko mona robi natychmiast jestem przeciwny zniesieniu przymusu poniewa korzy na tym odnios pracodawcy nie pacc skadek a nasze wynagrodzenia nie wzrosn z tego tytuu. Nie wnikajc w powody i przyczyny rzd ma problemy z wypat emerytur i rent grna granica wypacanych emerytur powinna zosta obniona np do 3500,-z czyli likwidacja wysokich emerytur zgodnie z zasad, e wysokie zarobki w okresie aktywnoci zawodowej pozwalaj na inwestowanie tam osobom w tzw. III filarze emerytalnym. Nie miejmy zudze. Akcja Pana G. Sowy si nie powiedzie chociaby dlatego, e on jako przedsibiorca po prostu nie chce opaci pracownikom skadek ZUS.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~jorge [2013-05-08 13:41]

Przegoni czarne pasoyty , co roku bdzie kilkadziesit miliardw , ograniczy premie w SSPastwa , kolejne miliardy , pozwoli ludziom pracowa - kolejne miliardy z podatkw itd. - w tym kraju s pinidze niestety nie mamy gospodarza ,tylko wiecznie nie nachapanych tpakw .

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~alamle [2013-05-08 08:48]

podpisuje si pod tym co mwi pan Grzegorz mam do tego pastwa ktre mnie okrada

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~janosik [2013-05-08 07:23]

Jestem z tob. Ale po jakiego grzyba chcesz z t band walczy ,przenie to wszystko do kraju, a s takie gdzie bdziesz mia spokj z Vat-em, Pit a i najwaniejsze z Piramid finansow, jak jest ZUS w tym chorym kraju piramidy s zakazane a dziaaj.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Krzeszowice [2013-05-08 03:58]

zus to polskie prawo. bez niego zus nie istnieje. polskie prawo nie ma prawa okradac ludzi z 700 zlotych ktorzy nic nie zarabiaj. - a to sa wszyscy, ktorzy zakladaja firme w polsce, i musza placic 700 zl za nic. najwyzszszym prawem czlowieka jest prawo do nie placenia nikomu gdy nie zarabia. zbrodniarze rzadowi i zusowscy depcza to prawo - bo nie ma systemu, ktory by wykorzenil symulantow rentowych, i trepw, brudasw budetowych co yj z okradania ludzi warociowych: maych przedsibiorcw. w niemczech , kanadzie, francji to te isntieje, ale na wiele mniejsz skal

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
~Dakkar [2012-05-15 03:31]

Chocia mona mie rne podejcie do akcji ludzi takich jak Grzegorz Sowa, to fakty s takie, e ZUSu nie da si zlikwidowa od tak. Na pewno nie rozwie tego aden sd ani trybuna. Zgoda na nieodprowadzanie skadek do ZUSu przez jedn osob, stworzyaby precedens, ktry lawinowo doprowadziby do kolejnych wypowiedze. To nie moe si uda. aden rzd nie zgodzi si na to w takiej formie, bo doprowadzioby to do chaosu. W ZUSie niestety nie gromadzi si naszych pienidzy, tylko pienidze naszych dziadkw. Likwidacja skadek, musiaaby zatem doprowadzi do zniesienia emerytur, a to jak wiecie jest niemoliwe. Jedynym sensownym rozwizaniem jakie przychodzi mi teraz do gowy, jest stopniowe obnianie skadek od pokole, ktre dopiero wejd na rynek pracy. Stosujc t metod w poczeniu z jednoczesnym zachcaniem do odkadania na emerytur we wasnym zakresie, po jakim czasie powinno doprowadzi do zamknicia tej najwikszej piramidy naszych dziejw.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +29 [33]
~Bucol [2012-03-24 16:50]

Skadka zdrowotna - uwaam e obowizkowa, ale staa, nie rosnca jak to jest obecnie, za co musz mnie leczy. Pozostae skadki bezwzgldnie powinny by dowolne. Nie wypracuj sobie emerytury w ZUS - moja sprawa, to nie moe by przymus a jest.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +13 [17]
~as [2012-03-25 12:54]

ja te nie pac zusu i mam ich w du,,ie pac sam sobie co miesic 800 z na prywatne ubezpieczenie a na staro bd mia kapita okoo 1 ,4mln z i nie chce nic od darmozjadw

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +4 [4]
~koko [2012-09-03 08:33]

Rzecznik Praw Obywatelskich to jedna ta sama sitwa, sprzyjajaca panstwu, a nie wam, przyklad: mam skaldkowej pracy 27 LAT, PRACY UDOKUMENTOWANEJ, ALE NIE MIESZCZE SIE W PRZEDZIALE 20 LAT I ZUS PATRZAC NA DRAKONSKA USTAWE ZALICZYL MI NAJNIZSZA STAWKE CZYLI 600 ZL!tO SKANDAL TAK STWORZYC PRZEPISY, LUDZIE PLACIE NA ZUS JAK BEDZIECIE MIELI 20 LAT DO EMERYTURY, NIE MACIE ZADNEGO INTERESU PLACIC WCZESNIEJ I TAK WAS ZUS WYKIWA!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~synkopa@wp.pl [2012-04-19 09:51]

Podpisuj si, popieram

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~ARA [2012-04-15 11:28]

No wreszcie !!!! jestem z Panem ale czy w tym chorym kraju co mona zrobi na lepsze? Musi by rewolucja i mam nadziej e to jest pocztek

odpowiedz

Ocena: +4 [6]
~Dug ZUS [2012-04-05 14:29]

Nie jest moliwym zlikwidowanie ZUS-u z dnia na dzie ze wzgldu na konieczno kontynuowania wypat wiadcze. Jako rdo na pokrycie tyche proponuj np 50% dochodw netto Totalizatora Sportowego. Spora cz tych pienidzy i tak jest marnotrawiona - np wybudowanie wysokiej klasy toru kolarskiego, ktry teraz musi zosta sprzedany, bo gminy nie sta na utrzymanie go.

odpowiedz

Ocena: -106 [134]
~wasz odmieniec [2012-03-24 20:59]

Sowa a taka gupia? Do ZUS pacisz za swoje dziecistwo swoim rodzicom nigdy na emerytury. Na emerytury aden emeryt nie paci to matematyka a kady powinien jak chce emerytur to matematyka. Na emerytury kady powinien wychowa swojego potomka jak chce emerytur, bo to on paci ZUS na swoje dziecistwo i emerytur mu zapewnia. Czy tylko ja znam si na emeryturach?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -9 [17]
~xyz [2012-03-26 21:40]

ZUS pobiera 2.5% prowizji a OFE pobieray jeszcze niedawno10%.To dlaczego czepiacie si ZUS-u.Dobrowolne OFE to jest haso dnia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +26 [26]
~:-) [2012-03-26 07:00]

tylko najpierw poprosz o zwrot pienidzy wpacanych na Z-akad U-tylizacji S-zmalu !!!!420 wpat za 35 lat!!!!!!!!!!!!!!!i rozwizuj umow!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usugi

Wyszukiwanie wiadomoci z konkretnego dnia

Poprzedni miesic Nastpny miesic Lipiec 2015
pn wt r cz pt sb nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2