Naszemiasto.pl

Walka Grzegorza Sowy z ZUS-em: Apel o podpisy pod projektem ustawy i organizowanie pikiet

  A A A

fot. Naszemiasto.pl Grzegorz Sowa od kilku miesięcy buntuje się przeciwko niektórym zapisom polskiego prawa

Grzegorz Sowa, piotrkowski przedsiębiorca, który sprzeciwił się Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, postanowił pójść o krok dalej. Dążąc do zlikwidowania przymusu ubezpieczania się w ZUS-ie apeluje o podpisywanie się pod propozycją obywatelskiego projektu ustawy oraz urządzanie pikiet przed siedzibami ZUS-u.

Z początkiem 2012 roku Grzegorz Sowa odmówił płacenia do ZUS wszelkich składek i zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych i ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. ZUS już upomniał się o zaległe należności.

Apel o poparcie ustawy

Kolejnym krokiem piotrkowskiego przedsiębiorcy w walce z ZUS-em jest apel o poparcie obywatelskiego projektu ustawy oraz organizowanie pikiet przed siedzibami ZUS-u. Jak pisze Grzegorz Sowa "Jeśli uważasz, że Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, a władza rządzi mądrze i sprawiedliwie, obywatele są szczęśliwi i nic im do życia nie brakuje. Jeśli uważasz, że w Polsce dzieje się dobrze, to nie jest artykuł dla Ciebie. Natomiast jeśli na poniższe pytania:
- Czy masz dość państwa, w którym jesteś zmuszany do ubezpieczania samego siebie w instytucji państwowej na wypadek emerytury, wypadku lub choroby?
- Czy masz dość państwa, w którym władza decyduje za ciebie w jakim wieku masz iść na emeryturę?
- Czy masz dość państwa, w którym wielkość twojej emerytury ustala władza państwowa?
- Czy masz dość państwa, w którym władza łamie wymuszoną na Tobie umowę i nie leczy Cię pod koniec roku kalendarzowego?
- Czy masz dość państwa, w którym to nie Ty decydujesz o swoim losie i nie czerpiesz korzyści ze swojej pracy, bo władza państwowa efekty Twojej pracy rozdysponowuje zgodnie ze swoim widzimisię?

Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to musisz zakasać rękawy i wziąć się do roboty, gdyż nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. Sami jako społeczeństwo musimy doprowadzić do sytuacji, że zniknie przymus ubezpieczania się w ZUS-ie. Obecna klasa polityczna, która rządzi nami już ponad 20 lat, nie jest zainteresowana zmianami, ba ludzie ci zapomnieli, dla kogo pracują. Ich głównym celem nie jest dobro obywateli, lecz dobro własne. Dlatego należy ich zmusić do pracy dla nas. Proponuję obywatelski projekt ustawy likwidującej przymus ubezpieczania się w ZUS. Wprowadźmy go do Sejmu i przekonajmy się, który z posłów służy narodowi".


Apel o organizowanie pikiet

Zdaniem Sowy, sam projekt ustawy to nie wszystko. - "Uważam oczywiście, że to nie wystarczy, dlatego proponuję rozpoczęcie pikietowania marmurowych pałaców ZUS-u w miejscach, gdzie mieszkacie. W czasie pikiet, które powinny być bardziej pokojową formą zabawy niż zadymy (za wzór niech posłuży pomarańczowa alternatywa), proszę o zbieranie podpisów pod projektem ustawy oraz wyjaśnianie potrzeby zmian w naszym państwie. W przypadku chętnych do organizowania pikiet proszę o kontakt mail-owy : normalnykraj@op.pl, skype: normalnykraj lub tel. 603 78 32 45. Pierwszą pikietę organizujemy, jak myślicie gdzie, oczywiście w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 30 marca 2012 r. w godzinach 11 - 13 przed wystawnym zamkiem, będącym siedzibą ZUS-u." - dodaje przedsiębiorca.

Grzegorz Sowa walczy nie tylko z ZUS-em, ale i ustawą o ochronie praw lokatorów, która jego zdaniem uderza w prawa właścicieli budynków. Dlatego sam w listopadzie ubiegłego roku, w świetle kamer, nielegalnie eksmitował niechcianego lokatora. Sprawą zajmuje się policja, Sowie za naruszenie miru domowego grozi do roku więzienia.

Zanim wyrzucił lokatora, przedsiębiorca "wypowiedział" posłuszeństwo ustawie, o czym poinformował m.in. premiera. Zmiany przepisów ustawy domaga się m.in. od piotrkowskich parlamentarzystów.

Czytaj również: Przedsiębiorca z Piotrkowa buntuje się przeciw prawu, nie będzie płacić składek ZUS
Łódzka Przedszkoliada 2012 [ZDJĘCIA]

MR/Karolina Wojna

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl


oceń
0
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +1 [1]
~szpakk [2014-03-17 20:37]

Oj, brakuje nam w tym kraju takich Grzegorzów S. Gdyby wszyscy chcieli rozumieć na czym polega gospodarka rynkowa i jak trudno zarabia się każdą złotówkę, z pewnością wstydem byłoby posiadanie zatrudnienia w krwiożerczej machinie biurokratycznych korytarzy ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~szpakk [2014-03-17 20:37]

Oj, brakuje nam w tym kraju takich Grzegorzów S. Gdyby wszyscy chcieli rozumieć na czym polega gospodarka rynkowa i jak trudno zarabia się każdą złotówkę, z pewnością wstydem byłoby posiadanie zatrudnienia w krwiożerczej machinie biurokratycznych korytarzy ...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~sanko [2013-11-26 15:54]

Popieram pana Sowe

odpowiedz

Ocena: -63 [79]
~Janina46 [2012-03-25 23:42]

Nieroby jedne! My slicie, że płacicie majątek na ZUS, To co wy płacicie, to ledwo nam na pensję wystarcza a pracujemy tu w ZUSie uczciwie.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~torunianin [2013-05-13 22:09]

Panie Grzegorzu pełen szacunek!!!!!!!! Krew mnie zalewa jak moja córka (6 lat) ma czekać 4 miesiące na wizytę u neurologa, a ja jak ostatni kretyn spinam się żeby do 15- tego zapłacić w firmie zusy za wszystkich(~7.000 ZŁ). PYTAM SIĘ PO CO PŁACIĆ, ZA CO ???!!!

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~Działalność jednoosobowa [2013-05-09 11:17]

W pełni popieram. Tu nie jest winien jednak sam ZUS lecz system w jakim przyszło nam żyć. To nie ZUS decydował o oddaniu części składek do OFE lecz rządy RP nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności. Ponadto każdy wie, że odbyło się to na zasadzie przymusu dla osób młodszych. Składki emerytalne powinny być: 1/ dziedziczne, tak aby w przypadku nie wykorzystania przechodziły na kolejne pokolenie rodziny np. dzieci 2/ możliwe do przenoszenia pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi lub ich całkowitej wypłaty jako własnego kapitału 3/ gwarantowane przez państwo w przypadku takich instytucji jak ZUS Ponieważ nie wszystko można robić natychmiast jestem przeciwny zniesieniu przymusu ponieważ korzyść na tym odniosą pracodawcy nie płacąc składek a nasze wynagrodzenia nie wzrosną z tego tytułu. Nie wnikając w powody i przyczyny rząd ma problemy z wypłatą emerytur i rent górna granica wypłacanych emerytur powinna zostać obniżona np do 3500,-zł czyli likwidacja wysokich emerytur zgodnie z zasadą, że wysokie zarobki w okresie aktywności zawodowej pozwalają na inwestowanie tam osobom w tzw. III filarze emerytalnym. Nie miejmy złudzeń. Akcja Pana G. Sowy się nie powiedzie chociażby dlatego, że on jako przedsiębiorca po prostu nie chce opłacić pracownikom składek ZUS.

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~jorge [2013-05-08 13:41]

Przegonić czarne pasożyty , co roku będzie kilkadziesiąt miliardów , ograniczyć premie w SSPaństwa , kolejne miliardy , pozwolić ludziom pracować - kolejne miliardy z podatków itd. - w tym kraju są pięniądze niestety nie mamy gospodarza ,tylko wiecznie nie nachapanych tępaków .

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~alamle [2013-05-08 08:48]

podpisuje się pod tym co mówi pan Grzegorz mam dość tego państwa które mnie okrada

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~janosik [2013-05-08 07:23]

Jestem z tobą. Ale po jakiego grzyba chcesz z tą bandą walczyć ,przenieś to wszystko do kraju, a są takie gdzie będziesz miła spokój z Vat-em, Pit a i najważniejsze z Piramidą finansową, jaką jest ZUS w tym chorym kraju piramidy są zakazane a działają.

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~Krzeszowice [2013-05-08 03:58]

zus to polskie prawo. bez niego zus nie istnieje. polskie prawo nie ma prawa okradac ludzi z 700 zlotych ktorzy nic nie zarabiają. - a to sa wszyscy, ktorzy zakladaja firme w polsce, i musza placic 700 zl za nic. najwyzszszym prawem czlowieka jest prawo do nie placenia nikomu gdy nie zarabia. zbrodniarze rzadowi i zusowscy depcza to prawo - bo nie ma systemu, ktory by wykorzenil symulantow rentowych, i trepów, brudasów budżetowych co żyją z okradania ludzi warościowych: małych przedsiębiorców. w niemczech , kanadzie, francji to też isntieje, ale na wiele mniejszą skalę

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
~Dakkar [2012-05-15 03:31]

Chociaż można mieć różne podejście do akcji ludzi takich jak Grzegorz Sowa, to fakty są takie, że ZUSu nie da się zlikwidować od tak. Na pewno nie rozwiąże tego żaden sąd ani trybunał. Zgoda na nieodprowadzanie składek do ZUSu przez jedną osobę, stworzyłaby precedens, który lawinowo doprowadziłby do kolejnych wypowiedzeń. To nie może się udać. Żaden rząd nie zgodzi się na to w takiej formie, bo doprowadziłoby to do chaosu. W ZUSie niestety nie gromadzi się naszych pieniędzy, tylko pieniądze naszych dziadków. Likwidacja składek, musiałaby zatem doprowadzić do zniesienia emerytur, a to jak wiecie jest niemożliwe. Jedynym sensownym rozwiązaniem jakie przychodzi mi teraz do głowy, jest stopniowe obniżanie składek od pokoleń, które dopiero wejdą na rynek pracy. Stosując tą metodę w połączeniu z jednoczesnym zachęcaniem do odkładania na emeryturę we własnym zakresie, po jakimś czasie powinno doprowadzić do zamknięcia tej największej piramidy naszych dziejów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +29 [33]
~Bucol [2012-03-24 16:50]

Składka zdrowotna - uważam że obowiązkowa, ale stała, nie rosnąca jak to jest obecnie, za coś muszą mnie leczyć. Pozostałe składki bezwzględnie powinny być dowolne. Nie wypracuję sobie emerytury w ZUS - moja sprawa, to nie może być przymus a jest.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +13 [17]
~as [2012-03-25 12:54]

ja też nie płacę zusu i mam ich w du,,ie płacę sam sobie co miesiąc 800 zł na prywatne ubezpieczenie a na starość będę miał kapitał około 1 ,4mln zł i nie chce nic od darmozjadów

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +4 [4]
~koko [2012-09-03 08:33]

Rzecznik Praw Obywatelskich to jedna ta sama sitwa, sprzyjajaca panstwu, a nie wam, przyklad: mam skaldkowej pracy 27 LAT, PRACY UDOKUMENTOWANEJ, ALE NIE MIESZCZE SIE W PRZEDZIALE 20 LAT I ZUS PATRZAC NA DRAKONSKA USTAWE ZALICZYL MI NAJNIZSZA STAWKE CZYLI 600 ZL!tO SKANDAL TAK STWORZYC PRZEPISY, LUDZIE PLACIE NA ZUS JAK BEDZIECIE MIELI 20 LAT DO EMERYTURY, NIE MACIE ZADNEGO INTERESU PLACIC WCZESNIEJ I TAK WAS ZUS WYKIWA!

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~synkopa@wp.pl [2012-04-19 09:51]

Podpisuję się, popieram

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~ARA [2012-04-15 11:28]

No wreszcie !!!! jestem z Panem ale czy w tym chorym kraju coś można zrobić na lepsze? Musi być rewolucja i mam nadzieję że to jest początek

odpowiedz

Ocena: +4 [6]
~Dług ZUS [2012-04-05 14:29]

Nie jest możliwym zlikwidowanie ZUS-u z dnia na dzień ze względu na konieczność kontynuowania wypłat świadczeń. Jako źródło na pokrycie tychże proponuję np 50% dochodów netto Totalizatora Sportowego. Spora część tych pieniędzy i tak jest marnotrawiona - np wybudowanie wysokiej klasy toru kolarskiego, który teraz musi zostać sprzedany, bo gminy nie stać na utrzymanie go.

odpowiedz

Ocena: -106 [134]
~wasz odmieniec [2012-03-24 20:59]

Sowa a taka głupia? Do ZUS płacisz za swoje dzieciństwo swoim rodzicom nigdy na emerytury. Na emerytury żaden emeryt nie płaci to matematyka a każdy powinien jak chce emerytur to matematyka. Na emerytury każdy powinien wychować swojego potomka jak chce emerytur, bo to on płaci ZUS na swoje dzieciństwo i emeryturę mu zapewnia. Czy tylko ja znam się na emeryturach?

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -9 [17]
~xyz [2012-03-26 21:40]

ZUS pobiera 2.5% prowizji a OFE pobierały jeszcze niedawno10%.To dlaczego czepiacie się ZUS-u.Dobrowolne OFE to jest hasło dnia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +26 [26]
~:-) [2012-03-26 07:00]

tylko najpierw poproszę o zwrot pieniędzy wpłacanych na Z-akład U-tylizacji S-zmalu !!!!420 wpłat za 35 lat!!!!!!!!!!!!!!!i rozwiązuję umowę!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Najnowsze

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Marzec 2015
pn wt śr cz pt sb nd
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5