Fakt

Śledczy: Katarzyna W. rzuciła Madzią przez mieszkanie

  A A A
Katarzyna Waśniewska

fot. WP.PL Katarzyna W. w sądzie

Katarzyna W. nie upuściła córki na podłogę, lecz rzuciła przez mieszkanie - informuje "Fakt", powołując się na nowe ustalenia śledczych.

– Dziecko upadło w odległości około 150 cm, więc w świetle praw fizyki raczej nie ma możliwościowi, by upadające przypadkiem niemowlę pokonało taką odległość! - mówi w rozmowie z "Faktem" Zbigniew Grześkowiak z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

"Fakt" zaznacza, że jak wynika z sekcji zwłok, dziecko przeżyło upadek. I miało szanse wyjść z tego cało, gdyby tylko została udzielona pomoc.

Pod koniec 2012 roku Katarzyna W. została oskarżona o zabójstwo córki, zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz tworzenie fałszywych dowodów, by skierować postępowanie przeciwko innej osobie. We wrześniu ubiegłego roku została skazana przez sąd pierwszej instancji na 25 lat więzienia.

Źródło: "Fakt", PAP

pg
oceń
1
2
Podziel się
 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~PRZYWROCIC !!!!! [2014-10-20 10:00]

KARA SMIERCI !

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~sosnowi [2014-07-16 13:48]

Przyczyną śmierci Madzi było według ekspertów dwukrotne uderzenie w tył głowy i przerwanie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Niemożliwe jest, by dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku, tak jak twierdzi Katarzyna Waśniewska.....Dwukrotne uderzenie w tył głowy Madzi i przerwanie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym świadczy o tym, że to nie mógł być nieszczęśliwy wypadek. Obrażenia są bardzo poważne, śmierć następuje niemal natychmiast, bo przerwany rdzeń kręgowy powoduje porażenie układu nerwowego i oddechowego. .Madzia zginęła rzucona o podłogę lub uderzona główka o ścianę. Taka sytuacja mogłaby się zdarzyć na przykład podczas awantury lub szarpaniny z udziałem jeszcze innej osoby. .....Pozostaje jednak jeszcze pytanie, kiedy zginęła Madzia. Wszystkie fakty każą się domyślać, że śmierć mogła nastąpić kilka dni wcześniej niż rzekome porwanie dziecka, bo wszystko, co wydarzyło się potem, wyglądało na doskonale zaplanowane . ~z sosnowca : Jeżeli śmierć dziecka, według ekspertów, nastąpiła kilka dni wcześniej, to ojciec Bartek powinien coś o tym wiedzieć. ( ZAPEWNW WIE ) Jeszcze tak wyjdzie, że Bartek da nogę z Polski === JUŻ ZWIAŁ do POOLE i będzie próbował ukryć całą prawde ===wkopał Kaśke na Amen.......RADZE jeszcze raz przetrzepać mu tyłek. Każdy wie że siedzi w Poole pracuje w

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~Zakrecony [2014-01-28 16:40]

No to wlasciwie jaki wyrok dostala? Czy wyrok jest prawomocny??? Bo sie lekko pogubilem - dawno nie bylo jakiegos info. Teraz w mediach tylko ten pedofil...

odpowiedz

Ocena: +9 [11]
~hm [2014-01-26 19:11]

wiecie o co w tym wszystkim chodzi najbardziej? ludzie w calej polsce zyli sprawa malej madzi a nikt nie interesowal sie co dzieje sie za naszymi plecami w naszyn rzadzie, polowa ustaw ktore wogole nam sie nie podobaly i nam szkodzily weszlo w zycie i nikt nawet tego nie zauwazyl, i wiele wiele innych takich historii zaslaniala ludziom oczy, juz nie raz to zauwazylam

odpowiedz

Ocena: -19 [47]
~rick [2014-01-17 11:12]

NIEWINNA

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +4 [8]
~aldi czarna [2014-01-23 12:06]

Ten jej uśmieszek na tej wrednej gębie mówi sam za siebie co to za człowiek jeśli to coś można nazwać człowiekiem powinna gnić do końca swoich dni za to co zrobiła temu biednemu dziecku.Ale mimo to ten jej Bartek i może ktoś jeszcze macał w tym palce to wszystko było jakieś dziwne jak się zastanowić.

odpowiedz

Ocena: -5 [9]
~Ławnik [2014-01-22 08:52]

Pewnie jest to córka jakiegoś wysoko postawionego urzędasa,bo tyle czasu poświęcają śmieciem społecznym.Jest to temat zastęczy,ważniejsze wiadomości umykają bezpowrotnie.Temat powinien być zamknięty,bo sąd osądził za jej przewinienia.Problemy gospodarcze rozwiązywać,bo gospodarka leży u stóp wrogów.

odpowiedz

Ocena: +11 [11]
~Wyborca [2014-01-22 08:23]

W więzieniach są bardzo dobre warunki ,dlatego duża część przestępców tam trafia.Ile kosztuje miesiąc utrzymania osadzonego ,a ile przypada dla bezrobotnego rodzica,który ma na utrzymaniu rodzinę? Warunki socjalne są nieporównywalne. Parlament i rząd musi z tym coś zrobić.

odpowiedz

Ocena: +45 [53]
~Kama [2014-01-17 09:24]

Psychopatka nie matka - co to za kara ... przecież to dziecko umierało w męczarniach

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -3 [27]
~Kisia [2014-01-17 10:19]

Powinni dać jej medal i dożywotnią rentę za rzut dzieckiem. Kasiu! Dawaj na rurę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +6 [12]
~Arnika [2014-01-21 13:29]

A ja i inni podatnicy musimy na taką sukę zapiersuwać , żeby ona miała co jeść ww więzieniu. Dla takich tylko kara śmierci.

odpowiedz

Ocena: +74 [84]
~kasia [2014-01-17 09:54]

Najdziwniejsze jest to, że dopiero teraz doszli do tego jak zginęła Madzia. Nie można było tego stwierdzić wcześniej? Zamiast robić z Katarzyny gwiazdę powinni odrazu ją zamknąć i postawić zarzut morderstwa.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +9 [19]
~Taka konkluzja [2014-01-17 12:32]

Czemu każdy obawia się to powiedzieć wprost. Płacz dziecka jest maksymalnie irytujący. Tak musi być - takie jest założenie natury. W zdrowym umyśle rodzica, płacz wywołuje odruchy opiekuńcze, mobilizuje do wysiłku, ochrony, zaangażowania wszystkich sił w rozwiązanie potrzeby czy problemu dzieciątka, które jeszcze nie potrafi się komunikować w inny sposób. Tyle o ludziach zdrowych - psychicznie, nerwowo, emocjonalnie... Społecznie. Jakkolwiek - zdrowych, czyli łapiących się w normę. Matka tego nieszczęśliwego maleństwa, już na pierwszy rzut oka - i tutaj nie trzeba być nawet jakimś nadzwyczajnym psychologiem, czy naukowcem, aby postawić prosty, ogólny i oczywisty wniosek, ale mieć elementarne pojęcie o materii dojrzałości i zdrowia psychicznego, aby cokolwiek powiedzieć - ewidentnie w normę się nie łapie. De facto, zgodzi się z tym każdy dobry rodzic - czyli wnikliwy i cierpliwy obserwator. Bycie rodzicem to także sztuka obserwacji ze zrozumieniem docierających do nas komunikatów pozawerbalnych, kontekstów, znaczeń... To także dla ludzi naturalne. Ale to inny temat. Jedyne pytanie, na które odpowiedzieć psychologowie, czy inni naukowcy, to już konkret - co dokładnie z tą Panią jest nie tak? Niedojrzałość emocjonalna? Choroba nerwowa? Psychiczna? Utajona schizofrenia? Cokolwiek... W rzeczywistości nawet problemy hormonalne mogły być pośrednią przyczyną tej tragedii - np. problemy z gruczołem tarczycy (sądząc po urodzie, nie ma mowy o niedoczynności, ale nadczynność we wczesnym stadium wydaje się już całkiem możliwa, a więc tutaj powinien na poważnie za sprawę zająć się neurologi i endokrynolog, a nie popularni wszędzie psychologowie - przecież nie są w stanie dać uniwersalnej odpowiedzi na każdy temat i zdaje się, że często oczekujemy od nich zbyt dużo). Sprawa jest trudna i wzruszająca - warto ją badać, aby w przyszłości móc uchronić ludzi przed taką tragedią. A nawet - jeżeli się nie uda - lepiej rozumieć przyczyny zdarzenia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +7 [19]
~=r=o=b=o= [2014-01-17 11:45]

Jeżeli jest nowa ekspertyza to znaczy, że stara była błędna i na podstawie błędnej ekspertyzy skazano na wiele lat więzienia człowieka. Druga sprawa, jeżeli dziecko przelatuje przez całe mieszkanie i pokonało całe 150 cm to strasznie małe mieszkanie. "Więc w świetle praw fizyki raczej nie ma możliwości" aby człowiek w takiej ciasnocie nie zwariował.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +5 [23]
Władca Lemingów [2014-01-17 12:30]

Od internauty - cyt. - Jeżeli jest nowa ekspertyza to znaczy, że stara była błędna i na podstawie błędnej ekspertyzy skazano na wiele lat więzienia człowieka. - Jeśli rzuciła dzieckiem to oznacza, że zabójstwa nie zaplanowała lecz jedynie godziła się, że wynikiem jej czynu dziecko może zginąć. Co z tego wynika? Dla sądu tyle, że zmienia się kwalifikacja czynu i Waśniewskiej może grozić maksymalnie 15 lat pozbawienia wolności. Moim zdaniem cały proces powinien zostać powtórzony, dla dobra przede wszystkim wymiary sprawiedliwości. A już na koniec dodam, że ta sprawa moim zdaniem ukazała nie tyle słabość służb i organów ścigania i sądownictwa, ale ich kompletny organizacyjny rozkład.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +5 [13]
~skuter21 [2014-01-17 09:38]

Na moje oko klientka cierpi na FAS lub FAE(min.dysmorfia twarzy,ciekawe czy ktoś ze śledczych wziął to pod uwagę i czy była badana pod tym kątem) i to wiele rzeczy tłumaczy:-(

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: +4 [6]
~OLO [2014-01-21 12:31]

TA BABA NA ZDJĘCIU JEST CORAZ BRZYDSZA, MA RYSY JAK FACET,BLEEEEEEEEEEEEEE

odpowiedz

Ocena: -14 [38]
~majka [2014-01-17 11:45]

ZA WYSOKI WYROKI WYROK TA KOBIETA JEST OFIARĄ. Nie miala wsparcia w nikim. Mając taką teściową, mężulka, brak dobrego wychowania w domu rodzinnym ... to i pogubiła sie w życiu. TYLKO SAME KRYTYKI A MNIE JEST JEJ ŻAL.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +7 [15]
~naf [2014-01-21 10:53]

A jednak w sądzie w Katowicach (zdarzył się cud) jest sędzia który zna prawo i wydał sprawiedliwy wyrok w sprawie tej pani.

odpowiedz

Ocena: -4 [8]
~Ryszard [2014-01-20 09:13]

Przyzwolenie rządu do nie przestrzegania dekalogu doprowadza nawet do zabijania swoich dzieci. Robią to ludzie z wypaczonym sumieniem .Rząd z PO nie ma dostatecznych efekt ów swojej pracy to jest temat zastępczy,aby zbyć byle czym opinię publiczną.Tematy gospodarcze są w tym czasie pomijane.

odpowiedz

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Czerwiec 2015
pn wt śr cz pt sb nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5