Nie płacisz czynszu? Wraca eksmisja na bruk

  A A A

fot. PAP / Tomasz Gzell

Zalegającym z czynszem grozi wyrzucanie na ulicę, a gminy nie będą musiały przyznawać lokali tymczasowych. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wchodzi w życie 17 listopada - informuje "Rzeczpospolita".

Jak mówi komornik Jarosław Świeczkowski, orzeczenie TK uchyla przepis, który de facto zakazuje wyrzucania na ulicę osób, którym sąd w wyroku eksmisyjnym nie przyznał prawa do lokalu socjalnego.

Rzecznik Praw Obywatelskich bije na alarm. - Sejm miał 12 miesięcy na przygotowanie nowych przepisów, dzięki czemu zakaz nadal by obowiązywał. Tymczasem nie zrobił absolutnie nic - mówi Kamila Dołowska z Biura RPO. Rzecznik wystąpił już do ministra sprawiedliwości, by w trybie pilnym przygotował projekt zapobiegający eksmisjom na bruk.

Eksperci szacują, że w samej stolicy i okolicach, problem może dotyczyć kilku tysięcy osób. - Otworzy się furtka do wyrzucania ludzi niepłacących czynszu z reprywatyzowanych kamienic i spółdzielni mieszkaniowych. Będzie można też wykonać zaległe eksmisje - wylicza Marek Zakrzewski z Fundacji Wspierania Rozwoju Regionu Podwarszawskiego.
ah
oceń
6
5
Podziel się
 

Opinie

Ocena: 0 [0]
~nikita [2013-08-22 12:34]

mój przypadek jest tak to do polityków wszystkich płaciłam regularnie czynsz 15lat urząd miasta katowice oddawał mnie do sądu chodziłam z książeczkami do pani z kzgm kserowałam książeczki w sądzie udowodniłam że płace choć czynsz za 40 metrów był 897zł miałam przydział na mieszkanie z zasobów gminy pracowałam za granicą nie chcąc chwalić się sasiadom bo różnie jest w życiu dostałam nakaz eksmisji pomimo że płaciłam ten czynsz do tych kobiet nic nie dociera wolą zwalić to na sądy dzis mogłam złożyć tylko do sadu o wstrzymanie egzekucji komorniczej ja mam 6 wyroków na moją korzyść w sądzie jest tak że trzeba udowodnić że płaciłam ten czynsz więc płacąc zawyżony 300 krotnie czynsz od 1999-2013 kto to wytrzyma wykorzystały moment tego że przebywałam za granicą i nie mogłam się wybronic z całej tej nie przyjemnej sytuacji

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~nikita [2013-08-22 12:20]

nie koniecznie musi to być wina lokatorów może oni płacą czynsz a one po prostu nie ksiegują

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~mara [2011-07-27 13:39]

Ludzie co wy wypisujecie,w jakim wy kraju do cholery żyjecie,znieczulicza totalna z waszej strony!!!Widzice w ogole co sie dzieje w naszym kraju? Ile ludzi jest biednych i ile ludzi zapieprza na to by bogaci sie wzbogacali? Jak mozna tak mowic ze dobrze,ze tak sie dzieje!!! Znam wielu ludzi ktorym ciezko jest zwiazac koniec z koncem i nie stac ich na to by placic np za czynsz bo zarabiaja marne pieniadze!!!Chcieliscie kapitalizmu to go macie ale nie wolno mowic takich rzeczy gdzie sa tez male dzieci!!! O nich trzeba pamietac maja beszczelnie zostac wyrzucone na ulice!!!To jakis absutrd tylko polak polakowi moze tak bardzo zaszkodzic i zniszczyc!!!Zastanowcie sie co piszecie bo nie macie w tych swoich wypowiedziach zadnej wyrozumialosci!!!Nie wieci tak naprawde czemu ludzie maja zadluzenia wiec sie nie wypowiadajcie na ten temat.Moze jeszcze powiedzcie ze rodzice specjalnie sprawiaja sobie dziecko niepelnosprawne by ciagnac pieniadze z OPIEKI SPOLECZNEJ!!!LUDZIE TROCHE WYROZUMIALOSCI!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~W [2012-07-06 15:36]

Bardzo dobrze mam lokatorów z 3 dzieci ona pracuje w TESCO on wielki fachowiec nie ma pracy a do marketu pracować nie pójdzie . Ale na papierosy ( palą i piją oboje )i alkohol ( kiedy tam nie jestem, nawet w środku tygodnia to piwo jest na stole ) . Czynsz wynosi 900zł a papierosy dla 2 osób na miesiąc to 600zł lekko licząc .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~gene [2011-11-08 10:29]

jakąs bezdomną panią max 40 wysoka zgrabna przyjme na mieszkanie, ja kowaler sytuowany wlasny dom stala praca zdrowy

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~vig11 [2011-10-23 17:55]

nareszcie - 2 rodziny z wyrokami eksmisyjnymi, zajmują moje posiadłości i dalej nie płacą .Śmieją mi się w twarz i mówią że im się należy lokum które ja mam im załatwić. Prąd odcięła im elektrownia, a ja wody nie mogę (główny wodomierz dla wszystkich) Jak dojdzie do eksmisji na bruk nie będę miał skrupułów i z uśmiechem na ustach zamknę im bramę wejściową przed nosem

odpowiedz

Ocena: +6 [36]
~JAGA [2011-07-25 10:20]

SŁUSZNA DECYZJA
Bat na nierobów i dzieciorobów. Moi sąsiedzi 3 dzieci , oboje nie pracują, 35 lat i żyją tylko z opieki społecznej. Do pracy nie pójdą bo stracą zasiłki. DLACZEGO podatnik ma ten margines utrzymywać. Przymusowa praca i NA BRUK zmusi ich do zajęcia się swoim życiem. Jestem za.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~max [2011-09-19 11:53]

Ministerstwo czego? Sprawiedliwości? W Polsce nie ma sprawiedliwości!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~ZAŁATWIONY [2011-08-21 03:13]

Z NIE WŁASNEJ WINY JESTEM BIEDAKIEM JA CHCE ŻYĆ
WSZYSCY CI CO PISZĄ TO IM MÓZGI WYPAROWAŁY OD NAUKI ALBO OD NADMIARU PIENIĘDZY OCZYWIŚCIE NOTORYCZNIE NIE PŁACONCYCH ZA MIESZKANIE PRZYNAJMNIEJ 6 MIESIĘCY NALEŻY ROZLICZYĆ I TU DOBRZE PRZEZ SĄD PYTANIE CZY UŻYJĄ DO TEGO INTELIGENCJI Z MOICH OBSERWACJI TO NIE BIEDACY TO CI CO CHCĄ JAKOŚ ŻYĆ WYCHOWANI W LATACH 50,60,70,80 DO BUDOWY PRL-U A NIE NA ZDOBYWANIE WYKSZTAŁCENIA NIKT OD ROKU 90 Z RZĄDÓW TAK ZWANYCH DEMOKRATYCZNYCH NIE PRÓBOWAŁ IM POMÓC A JEST ICH 35% W POPULACJI POLSKIEJ I JESZCZE TROCHĘ PODROŚNIE TO TERAZ PRZY TYCH RZĄDACH PRÓBUJE ICH SIĘ ROZDEPTAĆ NAJPIERW ODEBRALI MOŻLIWOŚĆ NORMALNEGO ZAROBKOWANIA ZDEJMUJĄC Z PRACODAWCÓW BATA PRAWNEGO I ROBIĄ CO CHCĄ BO TO NA NICH ŻERUJĄ PRACODAWCY DOJĄC OD 5-8ZŁ NA UMOWIE ŚMIECIOWEJ BO NA STAŁĄ NIE MAJA CO LICZYĆ TO TERAZ TRZEBA IM ODEBRAĆ MIESZKANIA USUNĄĆ PODSTAWĘ DO ŻYCIA DODATKOWO ZACZĘLI GRZEBAĆ W PRAWACH NABYTYCH PO ZMARŁYCH CZŁONKACH RODZNY TO NASZA SOCJAL KOMUNA TAK GŁĘBOKO NIE INGEROWAŁA CO TO JEST CHILE ALE TO PRYSZCZ WYSIUDANIE Z WŁASNEGO LOKUM CZEKA PO WYBORACH NAJSŁABSZYCH RENCIŚCI ,EMERYCI,CHORZY,OSOBY SAMOTNE TYCH OSTATNICH W PRZEWAŻAJĄCEJ WIĘKSZOŚCI NIE STAC NA UTRZYMANIE WŁASNEGO LOKUM I BĘDZIE GORZEJ PO KOLEJNYCH PODWYŻKACH W DZISIEJSZYM TAK ZWANYM KRYZYSIE NALEŻAŁO WYMÓC POWRÓT DO KODEKSU PRACY Z 2007 NA OKREŚLONY CZAS PRZYNAJMNIEJ ZNIKNĄ OSZUSTWA PRACODAWCÓW WOBEC SKARBU PAŃSTWA I ZUS PRZEZ OBECNE PRAWO PRACY I MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIEŃ SZCZEGÓLNIE PRZY UMOWACH ŚMIECIOWYCH SĄ PRZEKRĘTY PO DAJĄ JAKIEŚ DO PODPISANIA DWIE UMOWY A REJESTRUJĄ JEDNĄ Z MIEJSZĄ KWOTĄ A DRUGA GDZIEŚ NA MATKĘ CÓRKĘ PROWADZONĄ NA INNEGO SŁUPA ALBO KONTRACHENTA I NA TO POZWALA PRAWO NASZ BETON PARTYJNY PRZEWODNI NA TO ZEZWOLIŁ

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~peło [2011-08-03 17:29]

pakujemy się i spadamy. doszło do wejścia w ostatnią fazę eksterminacji. Pracuj cały czas, zarabiaj tylko na czynsz, płać czynsz i nie jedz przez miesiąc . Tylko o to tu chodzi. Przecież to jest normalnie jakby była okupacja. Trzeba stworzyć rząd niepodległościowy na obczyźnie i formować armię. nie ma innej rady.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~feniks [2011-07-28 01:16]

POzostaje puscić gaz zapalić świeczkę i wyjść na ulicę- na bruk .

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
jacek9999 [2011-07-28 01:02]

kupujcie działki budujcie altany będzie gdzie mieszkać zawsze można coś posiać to i możnapojeść pieprzyć kapitalistów

odpowiedz

Ocena: 0 [8]
~gość [2011-07-25 14:08]

czas najwyższy płacić czynsz albo opuścić mieszkanie nie można żyć na koszt innych, lub państwa, przecież utrzymanie rodziny z socjalu = nasze podatki, jak nie chce się pracować za średnią krajową bo lepszy zasiłek, uczyć też się nie chce, w ogóle nic się nie chce wam robić kochane ludziska , najlepiej aby sama manna z nieba leciała

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +25 [35]
~fatum [2011-07-25 07:40]

no to sie strzeżcie POlitycy. wypuszczacie na ulice armie która nie bedzie miała nic do stracenia, więzienia nie pomieszczą ich wszystkich. bedą gwałty napady rabunki sto razy większe i brutalniejsze niz obecnie. a gdy zdobędą broń to Norwegia bedzie tylko malutkim akcentem w porównaniu z POlską. Wszak nie mamy kary śmierci ha ha ha

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [5]
~mt [2011-07-26 03:15]

Pracuje przy czynszach i wynajmie mieszkan w Toronto. Osoby ze slabym kredytem, na zasilkach nie maja szans na wynajecie mieszkania. Jak najemcy przestaja placic od razu do sadu i po max 5 miesiacach na ulice z dozywotnio zrujnowana historia kredytowa. Tak to dziala w nowoczesnym kraju.

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~zenszal [2011-07-25 16:17]

I bardzo dobrze,chociaż wyjątki powinny być,bo co ma zrobić stary,samotny schorowany człowiek?

odpowiedz

Ocena: +28 [48]
~carlo [2011-07-25 11:29]

Wreszcie zaczyna się dziać coś pozytywnego. W Polsce żyją całe stada nierobów wiecznie narzekających mało, mało. Płacą 200zł miesięcznie od rodziny i mieszkają jak w akademiku w lokalach socjalnych.Gaz, woda, prąd na full. Wino, gitara i śpiew. Do sklepu z rana butelki oddać, browarki kupić, papierosy,w domu puszczają disco-polo i bawią się od rana.. Dochody: z pracy 0zł ale :Alimenty 300zł na każde dziecko a rodzice po ''rozwodzie'' kopulują pod jednym dachem i mieszkają dalej razem, zasiłki, renta dla alkoholika, renta na dziecko po wódce zrobione- z tytułu niepełnosprawności, fikcyjna rodzina zastępcza z babci i 1500zł miesięcznie na babcie a dziecko i tak codziennie jest u rodziców a babcia musi kasę córce oddać, zasiłki celowe z MOPSU i do lekarza co 5minut na legitymację dla bezrobotnych, bo normalni ludzie są w pracy jak lekarz przyjmuje. Wszystko się należy bo są biedni-- są patologiczni a komuna nauczyła mentów żeby brać pełnymi garściami. Młodzi ludzie zadłużają się na całe życie, spłacają kredyty hipoteczne a patologia okupuje 80 metrowe kamienice nie płacąc za nie albo miasto (podatnicy,my płacimy) . W tym kraju najlepiej mieć dochód zero i być mentem. Kto zarabia najniższą krajową dla urzędu skarbowego jest milionerem i na nic nie zasługuje. Czasem normalnej rodzinie brakuje 200-300zł by zamknąć domowy budżet i rodzicę mają problem, a menta weżmie zasiłek przepije i przepali, przegra na automatach i zacznie narzekać na państwo i na tych co mają.

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +2 [26]
~Rysiek [2011-07-25 09:11]

Chcemy żyć w kapitaliżmie a myślimy jak w socjaliżmie uważając, że państwo dla nas musi być opiekuńcze. Niestety już tamte dobre czasy skończyły się.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +1 [1]
~Andrzej [2011-07-25 15:28]

Aby NAM zylo sie lepiej.

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~moherowa [2011-07-25 14:41]

Do wszystkich krzykaczy: Pamiętajcie, że nikt nie zubożał z własnej winy, ani dlatego, że chciał być ubogi. Najbiedniejsi muszą ponosić konsekwencję radosnej twórczości rządów Peło. Za to, że głosowali na Peło teraz zostaną wynagrodzeni eksmisjami.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Maj 2015
pn wt śr cz pt sb nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31