Fakt

Najstarsza morderczyni wychodzi na wolność

  A A A

fot. Policja

Najstarsza polska morderczyni wyjdzie na wolność? Bronisława J. (85 l.) trafiła za kratki za zabójstwo austriackiej dozorczyni. Ma do odsiadki jeszcze 16 lat. Ale staruszka skarży się na złe warunki w celi i na to, że jest już za stara na więzienie. Dlatego do sądu wpłynął wniosek o przerwę w karze.

Siwa i wiekowa skazana ma dosyć polskiego więzienia. Twierdzi, że nie ma w nim specjalnych cel dla starszych pań, a poza tym jest schorowana. Czy uda jej się wyjść na wolność? Na razie krakowski sąd apelacyjny na tydzień odłożył podjęcie decyzji w tej sprawie.

O Polce zrobiło się głośno w 2007 roku. To właśnie wtedy mieszkająca wówczas w Austrii Bogusława J. zabiła podczas kłótni sąsiadkę Marię P. (78 l. ), uderzając ją ponad 30 razy w głowę tępym narzędziem. Sprawa zabójstwa dozorczyni zbulwersowała tamtejszą opinię publiczną, a polska seniorka została okrzyknięta najstarszą morderczynią w kraju. Gdy usłyszała wyrok, od razu zaczęła chorować. Aby uniknąć kary, symulowała dolegliwości sercowe i demencję. Robiła to z taką wprawą, że zwolniono ją z austriackiego więzienia po zaledwie 10 miesiącach. Kolejne badania wykazały jednak, że Bogusława J. cieszy się na tyle dobrym zdrowiem, że może wrócić za kratki. Problem w tym, że Polka zniknęła.

Ucieczka

Jej córka powiedziała policjantom, że matka wybrała się na... pielgrzymkę do Watykanu. Odnaleziono ją kilka miesięcy później w Krakowie. Wtedy znowu raptownie pogorszył się stan zdrowia staruszki. Trafiła na obserwację do szpitala psychiatrycznego. W tym czasie krakowski sąd zdecydował, że resztę kary Bronisława J.odbędzie w polskim więzieniu.

Jednak nie od razu trafiła do celi. Pobyt w zakładzie psychiatrycznym zajął jej kilka miesięcy. W końcu lekarze uznali, że nie jest niepoczytalna i w marcu trafiła do zakładu karnego. Teraz złożyła zażalenie na areszt. Jeśli sąd przychyli się do jej wniosku, Bogusława J. będzie wolna.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Warzywo z paszy hitem w polskich kuchniach!
oceń
3
12
Podziel się
 

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Grudzień 2014
pn wt śr cz pt sb nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4