Fakt

Bierzcie kobiety jak regularną zdobycz

  A A A

fot. PAP / archiwum prywatne autora Kontrowersyjny gdański pomnik przedstawiający radzieckiego żołnierza gwałcącego ciężarną kobietę

Armia Czerwona, prąc na Berlin, znaczyła swój szlak bojowy cierpieniem tysięcy brutalnie gwałconych i zabijanych kobiet, dziewczynek, nawet dzieci. Wieści o bezwzględności czerwonoarmistów rozchodziły się szybko. Gdy zbliżały się kolejne odziały, kobiety uciekały do lasów, chowały się po piwnicach, same się szpeciły. Wszystko w nadziei, że unikną gwałtów. A żołnierze oprawcy krzywdzili i 9-letnie dziewczynki, i 80-letnie staruszki. Wiek, stan zdrowia czy wygląd nie miały znaczenia. Czasem gwałcone były równocześnie babcia, matka i wnuczka. Dlatego rzeźba rosyjskiego żołnierza gwałcącego kobietę, którą niedawno stanął w Gdańsku, nie mija się z prawdą historyczną.

Rzecznik polskiego MSZ przepraszał za młodego artystę po gwałtownych protestach rosyjskich polityków. – Pomnik odzwierciedla część ówczesnej rzeczywistości. To, że miały miejsce gwałty jest faktem, i żadna propaganda rosyjska, żadne uczucia rosyjskie tego nie zmienią – odpowiada prof. Wojciech Roszkowski.

Czerwonoarmiści byli zachęcani do gwałtów – przez swoich dowódców i politruków. „Niemcy nie są ludźmi – wyjaśniał żołnierzom radzieckim pisarz Ilja Erenburg w jednej z ulotek frontowych. – Jeżeli zabiłeś jednego Niemca, zabij drugiego. Nie licz kilometrów. Licz tylko zabitych przez ciebie Niemców! Zabij Niemca! – o to prosi ciebie twoja stara matka. Zabij Niemca! – tak woła ojczysta ziemia. Nie strać żadnej okazji! Nie oglądaj się na nic! Zabijaj!” – nawoływał. A w innej ulotce wzywał już wprost: „Złamcie siłą dumę rasową germańskiej kobiety. Bierzcie je jako regularną zdobycz! Zabijajcie, wy dzielni, prący do przodu czerwonoarmiści! – zachęcał w odezwach do żołnierzy. A ci słuchali niezwykle gorliwie.

– Armia Czerwona dokonywała na ziemiach polskich okrucieństw różnorakiego rodzaju. Szczególnie na ziemiach Prus Wschodnich, które były traktowane jako ziemie niemieckie. Tam gwałty były na porządku dziennym – mówi prof. Roszkowski. „Niech pan sobie wyobrazi człowieka, który walczył na całym odcinku między Stalingradem a Belgradem, przemierzywszy tysiące kilometrów przez własny zniszczony kraj, po trupach swoich kolegów i najukochańszych krewnych! Jak taki człowiek ma jeszcze normalnie reagować? I co w tym strasznego, że po tych wszystkich okropieństwach zabawi się z kobietą?" – cytuje słowa sowieckiego dyktatora jugosłowiański komunista Milovanem Dżilase w swojej książce „Rozmowy ze Stalinem”.

Przyzwolenie dawane nie tylko przez dowódców poszczególnych oddziałów, przez generałów, ale płynące z samej góry – od dyktatora Józefa Stalina – doprowadziło do masowych gwałtów na niespotykaną dotąd skalę. Historycy szacują, że w sumie żołnierze Armii Czerwonej zgwałcili około 2 mln niemieckich kobiet. Żołnierze nie oszczędzali też kobiet polskich, węgierskich i mieszkanek Czechosłowacji. Ile dokładnie w Polsce ucierpiało kobiet? Tego już pewnie nie da się ustalić. Przez 45 lat istnienia PRL z przyczyn wiadomych nikt takich badań nie prowadził. – Jest to zjawisko do dziś nie zmierzone, więc pewnie warto by było, by ktoś się tym zajął – przekonuje prof. Roszkowski.

Polecamy wydani internetowe Fakt.pl:
Wyższe dodatki dla emerytów. Jak je dostać?
oceń
453
34
Podziel się
 

Opinie

Ocena: +37 [43]
~terek [2013-10-21 11:11]

"Rzecznik polskiego MSZ przepraszał za młodego artystę po gwałtownych protestach rosyjskich polityków." Niech rzecznik przeprasza za siebie! Czerwonoarmiści DOKONYWALI wszystkich tych okropności i powinni raz na zawsze zostać za to potępienie - również przez OBECNE WŁADZE ROSJI. A rosyjscy politycy mieli szansę milczeć, ale - duraki - tej szansy nie wykorzystali, niestety. Skoro ruscy już się odzywają, to powinni przynajmniej powiedzieć PRZEPRASZAMY. ONI - NAS, a nie my - ich.

odpowiedz

Ocena: +25 [33]
~Herodotus [2013-10-21 11:11]

Pradziadek opowiadam nam ze Bolszewicka horda armii Budionnego (roku 1920) gwałciła nie tylko kobiety ale i często także krowy (sodomici) ta dzicz azjatycko-bolszewicka nie przepuszczała wrogom rewolucji

odpowiedz

Ocena: +9 [17]
~Stefan [2013-10-21 11:11]

Już wiem skąd są geje i lesby !

odpowiedz

Ocena: +66 [94]
~Halina [2013-10-21 10:43]

To jest szczera prawda i jeszcze żyją w naszym kraju kobiety które moga to potwierdzić. Babcia mojego męża nam opowiadała że to była jedna wielka masakra i faktycznie tym gwałcicielom było obojętne czy to dziecko czy staruszka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: +5 [15]
~plele [2013-10-21 11:10]

Ten żolnierz po hełmie i pasie wygląda na US army ;)))

odpowiedz

Ocena: -17 [43]
~OLO [2013-10-21 10:32]

Wyciąga się teraz peryferyjne wydarzenia by tylko dołozyć sąsiadom. W czasie wojny zdarzają się różne sytuacje pozytywne i przestępcze z obu stron walczących. Mamy tego przykłady nawet w obecnych wojnach i tzw. operacjach pokojowych. Nie należy tego stawiać jako podstawowych wydarzeń . Rosjanie mogą nam nawyciagać "ciekawych spraw" np. z wojny w 1920 r., gdzie Polacy też gwałcili i mordowali ludność kresów,mordowali jeńców itd.Były takie wydarzenia - ale od tego sa organy śledcze. Wiadomo,że za takie sprawy w armii radzieckiej była jedna kara- kula w łeb i to stosowano często. O tym jednak pismaki nic nie wspominają-bo to by tak nie jatrzyło stosunków sasiedzkich. Polska katolicka paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [4]
~VIKING [2013-10-21 11:09]

Były i setki tysięcy w tym większość z "dzikich" rejonów ZSRR, bez jakiegokolwiek wykształcenia więc nic dziwnego, że tak się zachowywali! Napiszcie co wyprawiali "cywilizowani" wykształceni Jankesi w Wietnamie lub Iraku, gwałty, mordowanie ze szczególnym okrucieństwem i rabowanie były na porządku dziennym! Dlaczego ten skretyniały student przyczepił się tylko do żołnierzy Armii Czerwonej? Nie zapominajmy, że na Polskiej ziemi poległo ich ponad 600tyś.!

odpowiedz

Ocena: +6 [6]
~tomek [2013-10-21 11:08]

to za co rzecznik przeprasza???????cos tu nie gra....Polska morde w kubel za katyn za smolensk i za gwalty przepraszamy??????

odpowiedz

Ocena: +1 [7]
~lampart [2013-10-21 11:08]

To już jest zwykłe polityczne chamstwo godzące we współczesne stosunki między dwoma narodami, co wykorzysta trzeci "życzliwy" Polakom. Ktoś w WP kto drąży ten temat jest wyjątkowo antypolski ale oczywiście ma w tym interes.

odpowiedz

Ocena: 0 [6]
~ak [2013-10-21 11:08]

Dla Polski zdecydowanie lepiej byłoby gdyby Niemcy wygrali wojnę bo ci co tu pisza o wyzwoleniu polski przez rosjan to chyba sie im zresetował mózg 30 lat temu, lepiej byłoby pod zaborem niemieckim niz zsrr

odpowiedz

Ocena: +2 [2]
~bacha [2013-10-21 11:07]

Tytul starczy,dalej czytac nie trzeba,wiadomo,ze nieukowi obilo sie o uszy kilka slow angielskich i chce zablysnac.W jakim to jest jezyku: "bierzcie kobiety jak REGULARNA zdobycz"?Regularnie to sie oddaje mocz,jada sie tez regularnie,czyli co kilka godzin.

odpowiedz

Ocena: +1 [5]
~miruś [2013-10-21 11:07]

Ja sam kiedyś zerżnąłem Niemkę na mazurach, baa nawet buzi mi wzięła i cisza...

odpowiedz

Ocena: 0 [2]
~bvs [2013-10-21 11:07]

ach ci rosyjscy "wybawiciele"

odpowiedz

Ocena: +21 [69]
~gross00 [2013-10-21 10:45]

Na wojnach zawsze tak jest że silniejszy gwałci słabszych myślicie że Amerykanie we Wietnamie nie gwałcili , a Polacy na Haiti to byli inni . A i ci co szli z sowietami na Berlin też sobie Niemki po bzykali . Taki jest Świat moi drodzy .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [5]
~joshi [2013-10-21 11:07]

I jak tu lubić nas jako naród? Po ponad pół wieku wyciągamy na wierzch takie brudy, szkalując inne nacje. Ok, wojna-wiadomo, gwałt i przemoc na każdym kroku. Ale wydaje mi się, że starania propagandy doprowadziły do tego, że obecnie przeciętny młody polak jest przekonany o tym, iż tylko czerwonoarmiści gwałcili i mordowali-byli najgorszymi bestiami. Wszyscy jesteśmy ulepieni z jednej gliny i nie ważne czy ktoś miał czerwoną gwiazdę na hełmie, ss wyszyte na mundurze czy był w ak. Wojna robi z ludzi bestie, dlatego w czasach pokoju, po tylu latach po wojnie, należy pielęgnować dobrosąsiedzkie stosunki (i z tymi ze wschodu i z zachodu). A jeśli bawimy sie w takie uszczypliwości jak tworzenie niesmacznych pomników, nie dziwmy się że mamy najdroższy gaz i opinie małego szczekającego pieska z pustą miską.

odpowiedz

Ocena: +3 [5]
~poland [2013-10-21 11:07]

AK...robiło z takimi porządek

odpowiedz

Ocena: 0 [4]
~elka [2013-10-21 11:06]

Za to autor tekstu mija się z prawdą. Na pierwszej linii frontu szli u Ruskich kryminaliści, którym obiecano amnestię, jeśli przeżyją front. Oni mieli przykazane, by na ziemiach sojuszników zachowywać się poprawnie. Za gwałt dostawali w czapę. Kradli, co im w łapy wpadło, zwłaszcza zegarki i rowery, natomiast większych przestępstw nie było na taką skalę, jak się nam usiłuje wmówić. Co innego, jak przeszli zachodnią granicę przedwojennej Polski. Tam byli na terenie wroga i tam wolno było im dać odpłatę Niemcom, którzy na własne nieszczęście tam zostali. Ale przechodząc przez swoje ziemie widzieli ludzi popalonych żywcem, ludzi zakopanych w mrowisku, porzuconych w stepie na łup wilków, mówiono im, co czeka czerwonoarmistę, który się podda (gromadzono ich w polu, otaczano drutem kolczastym i rzucano od czasu do czasu kawał chleba. Kopali sobie nory w ziemi i masowo zdychali z głodu i pragnienia). To matki i siostry czerwonoarmistów gwałcili żołdacy Wehrmachtu, to ich braci torturowano, topiono, palono. I po takich widokach to co? Myślicie, że na terenie wrogach powinni chodzić z gałązkami oliwnymi? A Gdańsk to w końcu była III Rzesza. I 80% Niemców w czasie ostatniego wolnego głosowania poparło Hitlera. Nie przeszkadzały im projekty czystek etnicznych, likwidacji Żydów. O wszystkim tym wiedzieli, o tym pisał Hitler w Mein Kampf i każdy z nich miał obowiązek przeczytania tego dzieła. Byleby tylko to oni mieli niewolników, byleby oni skorzystali. Inna sprawa, że represje dotknęły najczęściej grup tych 20%, które nie wspierały Hitlera. Bo mając czyste sumienia, nie sądziły, że powinny się bać. Winni zwiewali na czele peletonu.

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~kolt [2013-10-21 11:06]

Ruscy byli ciągle pijani i pchali do przodu co się dało.Dobrze że mamy młodych pamiętających.Brawo nic więcej nie możemy zrobić

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
tyberiusz7 [2013-10-21 11:06]

Gwalcili co popadlo a ich pseudo prokuratorowie do dzis artystow internuja.

odpowiedz

Ocena: 0 [6]
~KAM [2013-10-21 11:05]

Wreszcie ktoś odważył się powiedzieć głośno prawdę o dzielnym ruskim żołnierzu. Teraz należy również powiedzieć cała prawdę o niemieckim.

odpowiedz

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Lipiec 2015
pn wt śr cz pt sb nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2