Pracownie dla artystów na Piotrkowskiej w Łodzi

  A A A
Pracownie dla artystów na Piotrkowskiej

fot. Polska Dziennik Łódzki Lokale pod pracownie artystyczne znajdują się w strefie "0"

W czwartek podczas komisji rozwoju Rady Miejskiej w Łodzi radni dyskutowali nad projektem uchwały, która ma uregulować kwestie wynajmu lokali użytkowych dla łódzkich artystów. Wydział Kultury oraz Wydział Budynków i Lokali Urzędu Miasta Łodzi pracowały nad treścią uchwały prawie rok.

Chodzi o bezprzetargowe wynajmowanie artystom lokali znajdujących się w tzw. strefie "0", aby mogli uruchamiać w nich pracownie artystyczne.

Władysław Skwarka, przewodniczący klubu radnych SLD mówił, że były przypadki, gdy lokale, które wynajmowano na pracownię były traktowane przez artystów jak mieszkania. Skwarka nie zgadza się, aby w ramach bezprzetargowego postępowania dawać ludziom mieszkania. Bo do tego się to sprowadza.

Nowy projekt uchwały określa zasady wynajmowanie pracowni, kryteria wyboru osób, którym przysługuje pierwszeństwo zawarcia umowy, warunki dokonania zamiany pracowni, tryb rozpatrywania wniosków i kryteria oddawania pracowni o powierzchni przekraczającej 80 mkw. Wprowadzono też zakaz zamiany wynajętej pracowni na mieszkanie.

W czwartek projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię komisji. O jego losach zadecydują radni na sesji rady miejskiej w środę 25 kwietnia.

Przeczytaj więcej w serwisie

Jolanta Sobczyńska, Łukasz Kaczyński

Oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.plZobacz Łódź na mapie
oceń
0
0
Podziel się
 

Opinie

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usługi

Wyszukiwanie wiadomości z konkretnego dnia

Poprzedni miesiąc Następny miesiąc Maj 2015
pn wt śr cz pt sb nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31