PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiay sygnowane skrtem "PAP" stanowi element Serwisw Informacyjnych PAP, bdcych bazami danych, ktrych producentem i wydawc jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzib w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powysze materiay wykorzystywane s przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez uytkownikw portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjtkami, w szczeglnoci dozwolonym uytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, i dalsze rozpowszechnianie materiaw, o ktrych mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ruszyła egzekucja zaległego abonamentu

  A A A

fot. Jupiterimages

W ciągu dwóch lat ponadstukrotnie wzrosła skuteczność Poczty Polskiej w ściąganiu zaległego abonamentu rtv. Dłużnicy zaczęli dostawać pisma informujące o tym, że egzekucją należności może zająć się skarbówka.Przestraszyli się i zaczęli płacić

- Skarbówka to dobry straszak - przyznaje Tomasz Borowski z Poczty Polskiej. Zyskaliśmy skuteczne narzędzie, którego wcześniej nie było - stwierdza w "Dzienniku Polskim".

Jak wylicza gazeta, w 2010 r. poczcie udało się odzyskać zaledwie 9,4 tys. zł, przy łącznej kwocie zaległości sięgającej 2 mld zł. Rok później efekt windykacji był niewiele lepszy. Ale w połowie 2012 r. ruszyła lawina egzekucji i w krótkim czasie udało się pocztowcom odzyskać ponad milion złotych. I chociaż zaległości w tym czasie przekroczyły 2,3 mld zł, to należy się spodziewać, że kolejne wezwania do zapłaty zwiększą sumę odzyskanych należności.

"Przy tej dynamice windykacji kłopoty mogą mieć niebawem dosłownie wszyscy niepłacący, czyli większość z 6,9 mln zarejestrowanych abonentów" - przewiduje "Dziennik Polski".


Jest i łyżka dziegciu - system ewidentnie wyżywa się na emerytach. Aż jedna trzecia tytułów egzekucyjnych jest wystawiona na nich. Wynika to z tego, że w wypadku osób pobierających świadczenie z ZUS najłatwiej ściągnąć zaległości.

"Dziennik Polski" przytacza drastyczny przykład emerytki, która dostała wezwanie do zapłaty na kwotę 1404 zł, podczas gdy miesięcznie od państwa dostaje 1100 zł. To wezwanie do zapłaty za lata 2008-2012. Pani Kazimiera przestała płacić abonament w 2008 r. po słowach premiera Donalda Tuska, który w wywiadzie dla "Wprost" obowiązek abonamentowy określił mianem "archaicznego haraczu" i zapowiedział starania w jego zniesieniu.

Sama poszkodowana zauważa, że niesprawiedliwe jest to, że płaciła abonament uczciwie przez całe życie, podczas gdy jej sąsiedzi odbiorników w ogóle nie rejestrowali i nikt ich nie ściga, a ją traktuje się jak przestępcę.

KRRiT jest zdania, że premier nie namawiał do zaprzestania płacenia abonamentu, ale przyznaje, że po jego słowach odnotowano drastyczny spadek opłat.

Za gwałtownym wzrostem ściągalności abonamentu odpowiada zeszłoroczne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił, że Poczta Polska ma prawo prowadzić postępowanie egzekucyjne w administracji. Ustalono, że na podstawie wystawionych przez nią tytułów wykonawczych egzekucją zajmą się urzędy. W efekcie, jeśli po otrzymaniu wezwania nie zapłacimy, może nasłany na nas zostać nasłany komornik, który zajmie pensję, emeryturę czy pieniądze na koncie w banku.ab
oceń
0
0
Podziel się
 

Opinie

Ocena: -182 [320]
~don [2013-02-22 09:33]

Jestem w PO,co tu za ale kmioty posrane !!!!!!!!! Macie paci i nie macie nic do powiedzenia ,hoota jedna moecie tylko ponarzeka,bo tyle jeszcze wam wolno, ciemnota.

odpowiedz

pokaż 31 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -141 [259]
~nika [2013-02-22 09:13]

W kraju takim jak Anglia jest obowizek pacenia abonamentu telewizyjnego i jeli ktokolwiek uchyla si od pacenia tego abonamentu to bez adnego tumaczenia zapaci surow kar... Tutaj nikt nie zwleka ze sprawdzeniem czy masz zarejestrowany odbiornik telewizyjny, radio czy nawet komputer (!) Dziaaja szybko i skutecznie. Kontrola adresw spod ktrych nie ma patnoci na ich konto odbywa si kilka razy w roku.Tak wic nie wypisujcie ludzie gupot, e w innych krajach Unii si takiego abonamentu nie paci - bo sie go paci. A drugi fakt jest taki, e kady zobowizany paci ten abonament ma podpisan umow na dostarczenie tych usug. ycz powodzenia i cierpliwoci tym, ktrzy jednak nie zareaguj na polecenie zapaty od Poczty Polskiej. W tym kraju nie potrzeba podpisanej umowy aby zosta obcionym kosztami po 5 latach :D

odpowiedz

pokaż 30 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +6 [102]
~Tvserw [2013-02-23 14:46]

Dla tych co myl, e si wywin bo nie zarejestrowali mam smutn wiadomo. Ot obecny minister finansw zosta wicepremierem po to by mie wiksze uprawnienia w egzekucji kasy - to po pierwsze. Po drugie za: Jest tylko kwest czuoci urzdze pomiarowych wykrycie odbiornika TV w czasie pracy. Na przykad radio jeli skierujemy odpowiednio anten w kierunku w ktrym podejrzewamy e jest jakie uruchomione urzdzenie elektryczne i sprawdzamy rne okrelone czstotliwoci jakie promieniuj z np. radia w czasie jego uytkowania, oraz odpowiedni amplitud, czy to ma by sinusoida, czy pia, czy prostokt czy trapez, czy trjktna. Jednym sowem jeli znamy dane techniczne danego odbiornika to po odpowiednim odbiorze dostrojeniu si do wytwarzanych fal elekromagnetycznych, i odpowiednim wzmocnieniu i przefiltrowaniu moemy, wyrni z du dokadnoci miejsce usytuowania danego odbiornika. Teraz wystarczy mie dane, np. jest to biurowiec 20 kondygnacyjny majcy np. biura dziesiciu firm, kada firma opaca abonament na X odbiornikw radiowych powiedzmy e kada ma ich 10. Jeli jaki pracownik, w danym dniu przyniesie may radioodbiornik i go uruchomi to od razu, taki odbiornik zostanie wykryty poprzez zliczenie punktw promieniowania elektromagnetycznego charakterystycznego/specyficznego tylko dla radioodbiornikw. I std bdziemy wiedzieli e w danym biurowcu, na danej kondygnacji i danej firmy jest dodatkowy odbiornik, a po sprawdzeniu kopi rachunku i rejestracji dochodzimy e w tam jest o jeden odbiornik za duo. Teraz jeszcze jedno, nie ktre urzdzenia emituj fale elektromagnetyczne w szerokim zakresie o rnej amplitudzie, wiec takie urzdzenie jeli zostanie wykryte, natychmiast odpowiednie suby przybywaj na miejsce emisji tyche fal i albo wyczaj urzdzenie albo ka odpowiednio z ekranowa, a dodatkowo w zalenoci od sytuacji albo koczy to si kar grzywny i upomnienia, a nawet moe skoczy si dugoletnim wizieniem. Dlaczego bo takie urzdzenie moe skutecznie zaguszy wszystkie inne urzdzenia elektroniczne, zwaszcza urzdzenia pomiarowe to tak oficjalnie si nazywaj a suce do podsuchu pracy innych urzdze elektronicznych. I nie prawda e komputera si nie podsucha wanie e podsucha, czyli znajc zasad pracy np. klawiatury i znajc kady pojedynczy sygna jaki daje poszczeglny klawisz na klawiaturze, moemy na podstawie wykrytych impulsw odczyta wszystko to co kolega 100 metrw dalej pisze na klawiaturze (ja podaj 100m ale wykry prac klawiatury mona i z dalszych odlegoci w zalenoci od sprztu jakim dysponujemy). Powiem tak wrd chaosu fal elektromagnetycznych, jaki panuje w eterze, moemy zawsze wyowi fal czy to dwikow czy inn a dysponujc odpowiednimi filtrami wydzieli t fal/dwik jaki nas interesuje. I mwimy tu o obiektach standardowych, a nie o obiektach szczeglnie chronionych przed podsuchem takich jak np. paac prezydencki czy biuro premiera. Na nic si nie zdaj te wszystkie protesty i ale - wszyscy w ten czy inny sposb zapac, a jak nie oni to ich nastpcy prawni (np. maonkowie, dzieci, spadkobiercy).

odpowiedz

pokaż 26 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +134 [142]
~ss [2013-02-22 16:10]

Co jaki czas w rnych gazetach ukazuj si artykuy nt. tego, e skarbwka ciga zalegy abonament od dunikw, ale czy jest tutaj lub zna kto tak osob, ktrej komornik zaj pobory, emerytur bd siad na konto??? Ja nie pac ju od ponad 10 lat i co jaki czas otrzymuj upomnienia, ponaglenia i tym podobne straszaki. Ostatnie takie na ponad 1600 z otrzymaem we wrzeniu 2012. Jak do tej pory nikt mi poborw nie zabra ani konta nie zablokowa. Nie znam te takiej osoby z mojego otoczenia, w stosunku do ktrej skarbwka wszcza egzekucj. Przeszukaem internet i te takiej osoby nie znalazem. Wynika std jednoznacznie, e jest to jedynie straszak zastosowany dla bojaliwych ludzi, ktrzy bojc si pacz i pac. Zastanawiajce jest te to dlaczego gazety drukuj takie informacj i kto i ile za to im paci.

odpowiedz

pokaż 26 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +227 [253]
~cygus [2013-02-22 08:38]

PRZYTOCZONE Z INNEGO FORUM Osoby wezwane do zapaty abonamentu powinny przeczyta Kodeks Spek prawa handlowego, ktry stanowi, e abonament jako forma rozliczenia finansowego jest moliwy jeeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptuj jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy moe wystpi do drugiej strony o wypenienie swojego umownego zobowizania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym ni peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programw zawrze, gdy jako Spka prawa handlowego nie moe postpi inaczej. aden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawiera umowy ze spk TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczya TVP, ktra bya w PRL-u firm pastwow i ktra dziaaa na zupenie innych zasadach, w ktrej obowizyway ograniczenia pacowe. Ale rzdzcy si chcieli paci swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstaa TVP SA jako spka prawa handlowego moga ju tak dziaa, biznes - to biznes i co komu do tego, adne ustawy kominowe ju nie obowizyway. Zapomniano tylko, e ustawa o abonamencie te ju ich nie dotyczy i tu popeniono bd. Reasumujc Ci - co pac datki na TVP SA robi to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientuj si, e nie musz tego robi. Rada Nadzorcza TVP Spka Akcyjna powinna by natychmiast odwoana i postawiona w stan oskarenia pod zarzutem nienaleytego sprawowania swoich funkcji, ktre s wysoko opacane, a Zarzd Spki rwnie za bezczynno i wiadome generowanie strat Spki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln z. Pytanie co na to waciciel udziaw - pewnie te liczy na narodow zrzutk, bo "ciemny" lud jest niewiadomy. Osoby w jakikolwiek sposb nkane w sprawie abonamentu RTV powinny wystpi o podanie danych procesowych strony dajcej zapacenia abonamentu i przedstawienie umowy miedzy stronami. Za okres w ktrym zgaszane jest roszczenie zapaty abonamentu, naley wystpi do TVP i KRRiT z roszczeniem z tytuu emisji reklam. Kady obywatel, ktry jest odbiorc reklamy ma prawo da od nadawcy reklamy udziau w zyskach. KRRiT zgaszajc roszczenie potwierdza tym samym, e dany obywatel by odbiorc nadawanych reklam za ktre TVP pobieraa miliardowe wpywy. W przypadku odmowy zapaty roszcze, naley wybra kancelari prawn, ktra za udzia w odszkodowaniu zoy pozew zbiorowy od poszkodowanych obywateli. 7 grudnia 2011 pobieranie opaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowaa, e pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczn Telewizj Polsk stoi w sprzecznoci z prawem europejskim. Owiadczenie takie przekazaa Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczya w nim, e dalsze, nieuzasadnione amanie przepisw moe mie powane konsekwencje. Do tego stopnia, e KE moe nakaza KRRiT zwrot wszystkich rodkw pozyskanych z abonamentu. Dodam, e prawo unijne jest prawem nadrzdnym nad prawem polskim. Jeeli rzd polski nie dostosuje si do nakazw, bdzie mona domaga si rwnie odszkodowania za szanta! 1.Finansowanie spek z powszechnych danin jest niedozwolon pomoc publiczn, niezgodn z prawem polskim i unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ciga za nie zapacony abonament, bo te jest spk handlow. Rwnie dobrze mona by powierzy te obowizki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytuw egzekucyjnych (odkd przestaa by "urzdem pocztowym" stajc si Poczt Polsk Spka Akcyjna).

odpowiedz

pokaż 18 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +126 [162]
~moher [2013-02-22 14:28]

Tylko mohery s na tyle uczciwe, e jeszcze pac abonament. "Modzi,Wyksztaceni Z Wielkich Miast" nie pac - zgodnie z zalecaniami swego pemiea. Skoro nie bedzie TV TRWAM i moe jeszcze si uda Pospieszalskiego usun (jedynego pozostaego prawicowego publicyste) to mam nadziej, e wszystkie mohery wyrejestruj telewizory i bdziemy mogli powiedzie, e pan "tusk- dyzma" definitywnie rozwiza problem telewizji publicznej w Tuskolandii. Bdziemy chyba pierwszym pastwem w Europie (i nie tylko) bez telewizji publicznej.

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +126 [126]
~anowi206 [2013-02-22 14:27]

To kiedys znalazam w necie.... nie pacie tych wezwa bo s bezpodstawne... tutaj jest komentarz: *** Od kiedy tvp zostala spolka akcyjn nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Osoby wezwane do zapaty abonamentu powinny przeczyta Kodeks Spek prawa handlowego, ktry stanowi, e abonament jako forma rozliczenia finansowego jest moliwy jeeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptuj jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy moe wystpi do drugiej strony o wypenienie swojego umownego zobowizania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym ni peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programw zawrze, gdy jako Spka prawa handlowego nie moe postpi inaczej. aden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawiera umowy ze spk TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczya TVP, ktra bya w PRL-u firm pastwow i ktra dziaaa na zupenie innych zasadach, w ktrej obowizyway ograniczenia pacowe. Ale rzdzcy si chcieli paci swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstaa TVP SA jako spka prawa handlowego moga ju tak dziaa, biznes - to biznes i co komu do tego, adne ustawy kominowe ju nie obowizyway. Zapomniano tylko, e ustawa o abonamencie te ju ich nie dotyczy i tu popeniono bd. Tydzien temu wygralem sprawe przeciwko tvp! Odzyskalem zgodnie z prawem zwrot pieniedzy za zaplacony abonament za 11 lat z odsetkami ! Zawsze placilem abonament ale zgodnie z prawem kiedy tvp zostala spolka akcyjna nie miala prawa pobierac abonamentu i do dnia dzisiejszego takiego prawa nie ma !!!!!! Wiec zalazylem sprawe w sadzie o zwrot naleznosci i bez zadnych oporow tvp oddala kase ! Radze wszystkim tak postapic bo byc moze bylem pierwszy ! Trzeba bylo w jakis sposob zakonczyc to okradanie !!!" ***

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +74 [90]
~Polak [2013-02-24 12:02]

08.30 TVN - Dzie dobry TVN - prowadzi Bartosz Weglarczyk - wnuk jednego z najwikszych stalinowskich zbrodniarzy, osobicie torturujacego bohaterw z NSZ, WIN i AK [chodzi o oslawionego Jzefa wiat - admin] 18.00 TVP2 - Panorama - prowadzi Hanna Lis - crka kanalii z okresu stanu wojennego [Waldemar Kedaj - admin]. Czy wiele sie zmienilo od tamtych czasw? 19.30 TVP1 - Wiadomosci - prowadzi Piotr Krako - wnuk jednego z czolowych komunistycznych cenzorw [Wincentego Kraki - admin], syn PRLowskiego ministra ds wyznan. 20.00 TVN24 - Kropka nad i - prowadzi Monika Olejnik - zootechnik - crka funkcjonariusza SB [Tadeusza Olejnika - admin], konfident slub PRL, pseudonim "Stokrotka". 21.30 TVN - Kuchenne rewolucje - prowadzi Magda Gessler - crka PRL-owskiego dziennikarza i agenta SB [Miroslawa Ikonowicza - admin]. .21.40 TVP2 - Tomasz Lis na zywo - syn wysokiego OFICERA Ludowego Wojska Polskiego [Imie nieznane - admin]. 22.00 TVN24 - Szklo kontaktowe - prowadzi Grzegorz Miecugow - syn stalinowskiego dziennikarza znanego z podpisania sie pod "Apelem krakowskim" [Bruno Miecugow - admin] 22.30 TVN - Kuba Wojewdzki Show - syn funkcjonariusza SB i PRL-owskiego prokuratora [Boguslawa Wojewdzkiego - admin] Zyczymy przyjemnego odbioru !

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -322 [376]
~ECO [2013-02-22 11:12]

rachunek TVP jest jak kady inny i po prostu trzeba go paci

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -6 [16]
~Krzysiek [2013-02-22 23:27]

Ja na razie pace , ale mam tylko zwyky telewizor . Czy jak wycz przekaz analogowy to bd musia paci dalej ? Nie mam tego tunera bo odbieram kablwk . Prosz o odpowied

odpowiedz

pokaż 14 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -85 [115]
~piwonia 172 [2013-02-22 11:10]

Ok. zgadzam si z paceniem abonamentu za rtv w wielu krajach UE abonament jest pacony i nikt tego nie neguje sama byam w wielu krajach i jest patny a co niektrzy opowiadaj bzdury a kto nie paci musi mie uprawnienia obowizujce w danym kraju ,pozostali bez uprawnie do korzystania z jakiejkolwiek ulgi ,musz paci abonament inaczej s cigani z urzdu, a kary s naprawd bardzo wysokie jest to kradzie ,a co u nas z tymi co nigdy nie zarejestrowali odbiornikw ,a maj nie jeden w gospodarstwie domowym ale po dwa a nawet wicej i nikt ich nie ciga za kradzie bo tak trzeba to nazwa wystarczyo by ustali w sejmie odpowiedni ustaw dotyczc abonamentu nie cige podwyki ale zmuszenie tych osb niepaccych nie zarejestrowanych a korzystajcych z odbioru rtv w moim bliskim otoczeniu mam takie osoby ktre normalnie drwi sobie z osb paccych, nad tym niech rzad popracuje, a nie tylko podwyki i na pewno wwczas bd pienidze energetyk si nie bawi jak kto kradnie pd ,daje to do mylenia i mona to zrobi kara takich zodzieji a nie uczciwym ludziom podwyki rtf fundowa.

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -165 [221]
~elutka [2013-02-22 08:40]

dopki abonament nie zosta zniesiony, trzeba go opaca. To si nazywa praworzdno. A czy jest on sprawiedliwy, czy nie - to zupenie inna kwestia. Pani emerytka skary si niesusznie. Minione uczciwe ycie nie usprawiedliwia grzechu....

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -81 [99]
~Nik [2013-02-22 23:27]

Aajajaj NA caym wiecie normalny czowiek paci abonament TV i jest to zgodne z interesem panstwa. NIewazne czy rzadzi Tusk czy Kaczynski KAZDY musi pacic abonament TV

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +95 [109]
~Polak [2013-02-22 20:57]

A ja mam pytanie ? Czy to jest zgodne z obowiazujcym prawem??? Odpowied jest jedna NIE.Dlaczego?? poczytajcie sobie prawo w zakresie spuek /a tak jest obecnie TVP/ . Czy spuki maja prawo do jakich abonamentow bez zawarcia umowy??? ZASTANWCIE SI zamiast pisa gupoty.Jeeli ktos usiuje ciga to znaczy e popenia przestepstwo i tym powinien zaj si prokurator i sd .

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +33 [59]
~pesel [2013-02-22 09:41]

Jestem listonoszem. Mam obowizek notowania adresw pod ktrymi widz odbiornik RTV. Duo starszych ludzi woli aby renty/emerytury przynosi im do domu (dla mnie te zawsze maj za usug tzw. ""kocwk"). A ja mam filowa co tam w pokoju stoi.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

Ocena: -112 [150]
~fick [2013-02-24 13:43]

Nie pacc abonamentu jestecie pospolitymi zodziejaszkami okradajcymi uczciwych ludzi.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +75 [95]
~nie straszcie! [2013-02-23 17:21]

Wezwani do zapaty abonamentu powinny przeczyta Kodeks Spek prawa handlowego, ktry stanowi, e abonament jako forma rozliczenia finansowego jest moliwy jeeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptuj jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy moe wystpi do drugiej strony o wypenienie swojego umownego zobowizania. Stworzona TVP SA - jest innym podmiotem gospodarczym ni peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programw zawrze, gdy jako Spka prawa handlowego nie moe postpi inaczej. aden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawiera umowy ze spk TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczya TVP, ktra bya w PRL-u firm pastwow i ktra dziaaa na zupenie innych zasadach, w ktrej obowizyway ograniczenia pacowe. Ale rzdzcy si chcieli paci swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstaa TVP SA jako spka prawa handlowego moga ju tak dziaa, biznes - to biznes i co komu do tego, adne ustawy kominowe ju nie obowizyway. Zapomniano tylko, e ustawa o abonamencie te ju ich nie dotyczy i tu popeniono bd. Reasumujc Ci - co pac datki na TVP SA robi to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy nie orientuj si, e nie musz tego robi. Rada Nadzorcza TVP Spka Akcyjna powinna by natychmiast odwoana i postawiona w stan oskarenia pod zarzutem nienaleytego sprawowania swoich funkcji, ktre s wysoko opacane, a Zarzd Spki rwnie za bezczynno i wiadome generowanie strat Spki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln z. Pytanie co na to waciciel udziaw - pewnie te liczy na narodow zrzutk, bo "ciemny" lud jest. 2. No, to szykuj si dodatkowe wydatki do Skarbu Pastwa: 7 grudnia 2011 pobieranie opaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowaa, e pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczn Telewizj Polsk stoi w sprzecznoci z prawem europejskim. Owiadczenie takie przekazaa Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczya w nim, e dalsze, nieuzasadnione amanie przepisw moe mie powane konsekwencje. Do tego stopnia, e KE moe nakaza KRRiT zwrot wszystkich rodkw pozyskanych z abonamentu. Dodam, e prawo unijne jest prawem nadrzdnym nad prawem polskim. Jeeli rzd polski nie dostosuje si do nakazw, bdzie mona domaga si rwnie odszkodowania za szanta! 1.Finansowanie spek z powszechnych danin jest niedozwolon pomoc publiczn, niezgodn z prawem polskim i unijnym. 2. Poczta Polska nie ma prawa ciga za nie zapacony abonament, bo te jest spk handlow. Rwnie dobrze mona by powierzy te obowizki sieci Biedronka. 3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytuw egzekucyjnych (odkd przestaa by "urzdem pocztowym" stajc si Poczt Polsk Spka Akcyjna). Aby cign "dug" za abonament, musi tak jak kady podmiot gospodarczy wystpi do sdu i wykaza, e dug jest wymagalny, a nastpnie z wyrokiem do komornika. Bdziemy Pastwu zakada sprawy w Sdach..

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +146 [160]
~emeryt [2013-02-23 09:31]

Nie pac abonamentu od 2007 i nie bd paci, obecna windykacja z emerytur poprzez paragrafy z czasw Gomuki to jest bandytyzm komunistyczny na 1500 z! Takie mam postanowienie yciowe! Moja emerytura nie jest po to, by utrzymywa pastwo, moja emerytura nie jest po to, by zapewnia czas antenowy w TVP dla obecnych rzdzcych i politykw oraz przyszych politykw ze szczeglnym parciem na szko! Moja emerytura nie jest po to, by zapewnia pace kominowe dla wszystkich zwizanych z abonamentem RTV! Z mojej emerytury chc chocia raz w yciu pojecha za granic lub w inne ciekawe miejsce by odpocz.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +26 [48]
~nina [2013-02-22 15:11]

EMERYCI NIE MUSZA PACIC ABONAMENTU ,sa z tego ZWOLNIENI WEDUG USTAWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

Ocena: +171 [183]
~andrzej [2013-02-22 09:09]

Nigdy nie [podpisywaem umowy o uslug telewizyjna z niejak TVP S.A. Instytucj t obowizuje prawo handlowe, wic podstaw do adania zapaty jest umowa i faktura. Tylko przestraszone owieczki nie znajce prawa daj si nabra. Obecnie wymuszanie opat abonamentowych to normalne wyudzenie pod groxb karaln. TVP.S.A. popenia masowe przestpstwo.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

magazyny

dzienniki

Internet

Internet

Internet

Usugi

Wyszukiwanie wiadomoci z konkretnego dnia

Poprzedni miesic Nastpny miesic Maj 2015
pn wt r cz pt sb nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31